dla Uczniów

Dziś dajemy nurka czyli wszystko o immersji językowej

Immersja językowa bardzo pomaga w nauce języka angielskiego szczególnie osobom, które nie maja okazji za często wyjeżdżać za granicę i tam na żywo ćwiczyć swój język. Polecam tą metodę szczególnie osobom, które mają już ugruntowaną wiedze językową i są na poziomie minimum A2. Dlaczego dla tych właśnie osób? Bo metoda immersji jest bardzo dobra do odświeżenia języka i rozszerzenia nauki języka , ale nie nadaje się dla zupełnie dla  początkujących, ponieważ nie przyniesie ona zamierzonych szybkich efektów. Niestety tak jest prawda. Metoda immersji jest fajna ale nie dla każdego i nie tylko sama immersja. A co to właściwie jest? Immerse czyli zanurzenie jest czymś w rodzaju otoczeniem się z każdej możliwej strony językiem obcym , tak żebyśmy mieli poczucie, że towarzyszy on nam na każdym kroku i jest z nami wszędzie, a przez to przyspiesza i ułatwia naukę języka obcego. Ale jak to zrobić?

Najpierw sprawdź jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś czy masz  telewizję w obcym języku i zawsze niech to będzie ten kanał jeśli włączasz telewizję. Jeśli masz telewizję Netflix zacznij oglądać wyłącznie po angielsku i lub z napisami w języku angielskim. Daj się wciągnąć w jakiś serial i oglądaj go,  a każdy odcinek jak chcesz nawet po parę razy. Kultowy serial Friends jest do tego idealny. Ale ja polecam Working Mums kanadyjski serial na Netflix.

Przestaw wszystkie urządzenia w domu np. komputer, telefon itp. na ustawienia w języku angielskim, to samo z Facebookiem czy innymi mediami społecznościowymi.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z angielskim, możesz jako uzupełnienie regularnego kursu dołączyć immersję i wykorzystać metodę etykiet, czyli naklejania na różnych przedmiotach w domu lub w biurze angielski odpowiednik. W ten sposób jeśli jesteś wzrokowcem, na pewno szybciej przyswoisz nowe słówka.

Dla bardziej zaawansowanych : Czytaj wyłącznie książki w języku angielskim, mogą być wersje uproszczone, top samo dotyczy audiobooków i podcastów. Odwiedź  stronę Open Culture czy TED Talk. Wykorzystaj czas na dojazdy do pracy na słuchanie You Tube  czy Ted Talk Podcasts. Równie skuteczne jest słuchanie piosenek w języku angielskim. 

Jeśli masz jakąś pasję i chcesz ją rozwijać, staraj się szukać informacji na jej temat tylko w języku angielskim. 

Staraj się myśleć po angielsku i mów do siebie po angielsku.

A może uda ci się znaleźć czas by znaleźć partnera do rozmów w języku angielskim, który też się właśnie uczy tego języka i jest na podobnym poziomie. A jeśli nie jest to możliwe, to zapisz się na konwersacje grupowe aby poćwiczyć i utrwalić swoje słownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Twitter
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram